KONTAKT

top najlepší fotograf Slovensko
Bude mi cťou Vás fotografovať

Kontakt svadobný fotograf

Smižany
okres / Spišská Nová Ves /
Nálepkova 9
Borša
okres / Trebišov /
Pasienková 47
telefón: 0908 107 503

email: svadobnycas@gmail.com

Napíšte mi prosím aspoň dátum a miesto svadby, aby som vedel hneď pozrieť, 
či mám Váš termín ešte dostupný, a ak áno, obratom Vám pošlem svoju foto ponuku. 
Ďakujem.
svadobný fotograf Marek Zalibera

Výber fotografa na svadbu, alebo rodinné fotenie nie je zložitý proces.

Po pozornom popozeraní portfólia fotografa, mali by ste rozpoznať jeho štýl a na čo sa zameriava. Je to akýsi rukopis autora. Nie je to iba stereotypná mechanická činnosť, preto každý fotograf je istým spôsobom špecifický a jedinečný. Nebude to len o samotných výsledných fotografiách, ale predovšetkým ako na vás zapôsobí po ľudskej stránke. Fotograf nemá byť podliezaví a ani neviditeľný je to predovšetkým človek, ktorý strávi s vami vaše veľké životné okamžiky. Každé fotenie či ide o svadbu, rande, rodinnú fotografiu… Váš fotograf by sa mal dozvedieť od vás dostatok informácii, aby si vedel uceliť vašu predstavu a očakávania.

TAG> fotograf Banská Bystrica Banská Štiavnica Bardejov Bratislava Brezno Bánovce nad Bebravou Dolný Kubín Handlová Komárno Košice Kremnica Levice Liptovský Mikuláš Lučenec Malacky Michalovce Nitra Nové Mesto nad Váhom Nové Zámky Námestovo Partizánske Pezinok Poprad Považská Bystrica Prešov Prievidza Senica Snina Spišská Nová Ves Spišské Podhradie Stará Ľubovňa Topoľčany Trebišov Trenčín Trnava Vranov nad Topľou Zvolen Čadca Štúrovo Žilina

Ako fotografujem svadby

  • 1. Úvod
  • 2. Kto som
  • 3. Ako fotografujem
  • 4. Čo ponúkam
  • 5. Ako spracúvam a upravujem fotografie
  • 6. Záver

1. Úvod

Vaša svadba je veľká  životná udalosť, ktorého súčasťou je aj  dôležitý sľub ktorý si vzájomne prisaháte.

Okrem manželského sľubu svadba sa považuje ako prezentačný vstup do spoločného života, kde budú pozvaný vaši najbližší. Určite Vám záleží vhodne sa odprezentovať a byť správny hostiteľ.

Ako si dôkladne vyberáte svadobné šaty, výzdobu sály, jedlo…, tak určite si rovnako vyberajte i fotografa, lebo fotografie budú jedinou trvácnou spomienkou na váš svadobný deň. Každý fotograf pracuje vlastným štýlom a  svadobnú udalosť vníma vlastným „pohľadom“.

Vaša svadba bude okamžik ktorý si budete chcieť zapamätať navždy.

2. Kto som

Volám sa Marek Zalibera.

Svadobnej fotografii sa venujem na plný úväzok od roku 2010.

Fotografiu som priamo vyštudoval, kým som sa nezačal plnohodnotne venovať svadobnej fotografii. Bol som niekoľko rokov divadelný fotograf a pracoval som aj pár rokov ako redaktor a fotograf vo fotočasopise WATT Foto-Video. Zároveň som mal možnosť prispievať aj do rôznych iných periodík.

Prostredníctvom vlastnej usilovnosti som mal možnosť stať sa členom CechFotografov a členom Asociácie Slovenských Svadobných Fotografov- ASSF.

Členom som aj zahraničných združení ako sú MyWed, Wedaward, PROWEDaward.

assf, prowedaward, mywed, cechfotografov, aspro
Som členom týchto svadobných asociácii pre fotografov

3. Ako fotografujem

Svadobný deň je významným okamihom pre každého človeka, preto je dôležité zachytiť na fotografií jedinečné čaro svadby aj Vaše prirodzené emócie. Pri fotografovaní momentiek sa snažím nezasahovať do samotného deja, aby ma hostia vnímali čo najmenej moju prítomnosť a zachoval tak prirodzené čaro svadobného dňa. Reportážna časť je pre mňa rovnako dôležitá ako štylizované portréty.  Fotografia je pre mňa jazykom ktorým rozpoviem Váš svadobný príbeh. Považujem sa za svadobného fotografa predovšetkým ľudí a nie rôznych detailov. Samozrejme detaily  v mojom portfóliu nechýbajú, ale majú svoj vyhradený „priestor“ nepreháňam to.

Venujem sa fotografii už od strednej školy, kde som aj tento odbor študoval. Fotografia ma živí, ale je to aj mojou radosťou robiť túto prácu, preto sa snažím stále zlepšovať a venovať tomu aj svoj voľný čas.  Svadobné portréty štylizujem a snažím sa nastaviť manželský pár tak aby na fotografii vznikol príbeh lásky plný emócii a obrázok bol pre diváka zaujímavý. Okrem tvrdej štylizácie  portrétov  fotografujem aj ľudí v prirodzenom pohybe a výraze. Odfotografované fotografie následne kombinujem, tak  aby pôsobili čo najprirodzenejšie a vytvorili pekný príbeh. Moja práca je charakteristická najmä na svetelné a atmosférické prvky a na výraz emócii.

4. Čo ponúkam

Rande foto

Ide o fotografovanie páru v civilných šatách. Je to dobrou príležitosťou sa dobre so mňou spoznať a vyskúšať si čo samotné fotografovanie obnáša. Potom už pri svadobnom fotení budete mať menej stresu a fotografovanie bude pre Vás jednoduchšie. Ďalšou výhodou z rande foto je to, že si odnesiete domou fotografie ktoré môžete použiť na prezentáciu priamo na svadbe.

starší pár

Poľsko, Krakow, zima, Vianoce

Svadobné portréty

Svadobné portréty Vám viem odfotografovať aj v deň svadby. Ak svadobné portréty budeme vyhotovovať v deň svadby, tak je treba si vyhradiť 2-3 hod. čistého času na realizáciu, plus treba myslieť aj na dostatok času na docestovanie na miesto, kde budeme portréty fotografovať.

Svadobné portréty v iný deň

Fotenie v iný deň je menej stresujúce a zároveň umožňuje fotenie na viacerých vybraných fotogenických lokalitách, ktoré z časového hľadiska sú menej dostupné. Fotografovanie v iný deň má obrovské plus. Svadobné páry sú viac sústredené a plne sa venujú iba foteniu. Nikto ich neotravuje organizačnými telefonátmi ako to často býva počas svadobného dňa.

Nočné svadobné fotenie

Príjemná nočná  atmosféra  pod nočnou oblohou má svoje čaro. Ak si mladomanželia nájdu čas, tak vieme počas svadobnej hostiny vybehnúť niekam vonku a  spraviť si zopár efektných nočných fotiek a trochu sa odreagovať od celého toho svadobného zhonu. Také to fotenie uskutočňujeme po vzájomnej dohode pred svadbou.

5. Ako upravujem a spracúvam fotografie

Dôležité je aj spracovanie fotografií. Upravujem všetky svadobné fotografie, kde sa snažím dodržať ucelenú tonalitu, aby jednotlivé fotografie nepôsobili, ako keby nepatrili z danej svadby. Upravujem na fotografiách kontrast, orez a farebný tón.

Farebný tón si volím sám, kde vyberám taký ktorý sa hodí najviac  pre všetky fotografie z konkrétnej svadby podľa svojho videnia a cítenia. Svadobným štylizovaným portrétom korigujem aj nedostatky pleti. Farebnú úpravu považujem za autorský rukopis, preto je vhodné aby ste si popozerali moje portfólio na web stránke a podľa toho sa rozhodli ma zarezervovať ako svojho fotografa.

Všetky fotografie dostanete vo farbe, jedinou výnimkou môžu byť fotografie s ktorých skladám svadobný príbeh.

Raw formát výrobný prostriedok /digitálny negatív/ preto ho nedostanete nedostanete, výsledné fotografie budú uložene vo formáte jpeg a  je považovaný za univerzálny formát ktorý podporuje mnoho prehliadačov.

6. Záver

Fotograf tvorí podľa svojich schopností a možnosti. Tak ako kuchára nerobí dobrý hrniec a dodržaný postup

varenia ktorý si prečítal z receptu. Variť a fotiť dokáže veľa ľudí, ale do reštaurácie nechodíme preto, aby sme sa len najedli. Fotografa si vyberáme podľa jeho portfólia, ktoré by nás malo vnútorne  osloviť. To je najhlavnejší artikel, až potom pozeráte sa na ostatne aspekty.  Váš fotograf nie je len dodávateľ, ale je to človek ktorý bude s vami počas vášho veľké dňa.

Fotograf “nevycvaká“ len nejaké zábery, ale snaží sa svojim pohľadom a  pomocou fotografie ukázať aký bol váš svadobný deň. Stane sa akým si  sprievodcom svadobných okamihov, pocitov ktoré rokmi budú naberať na intenzite. Predsa každý z nás ma iba jeden život a ten tvoria spomienky. Bez nich sa život stáva prázdny.

PS: Svadobná fotografia nie je len o odprezentovaní vzájomnej zaľúbenosti, ale môžete si zo seba spraviť “prdel”.  Tak fotenie neberte vážne a skúste sa odviazať a byť sami sebou 😉