Príbeh jednej fotografie I.

Príbeh jednej svadobnej fotografie I.

Hneď na úvod, nerozdeľujem fotografie na krásne, alebo menej vydarené. Preto ani môj výber sa neuberal týmto smerom. Rozdeľujem fotografie na zaujímavé a tie obyčajné. Týka sa to samozrejme aj mojej vlastnej tvorby. U mňa fotografia predovšetkým musí vyvolať nejaký pocit, potrebujem aby mi to povedalo nejaký príbeh, alebo uvidel emóciu odohrávanej sa na obrázku, či pochádza priamo od ľudí, alebo ju vyvoláva svetelná atmosféra zachytená na fotografii.
Túto fotografiu som vyberal pre jej kombináciu zriedkavej atmosféry najmä ak ide o zimné obdobie.
Fotografia bola vytvorená v januári a chcem poďakovať aj mladomanželskému páru ako zvládal treskúci chlad. Fotografia bola robená na druhý deň po svadbe na Tomášovskom Výhľade.
Tomášovský Výhľad bola naša cieľová stanica fotografovať sme začali z lyžiarskej zjazdovky Tatran.
Zima fotený pár veľmi zmorila ani moja technika nebola výnimkou, najmä bol problém z  batériovým generátorom chlad znížil kapacitu energie a dobíjanie blesku nebolo tak rýchle ako v štandardných podmienkach.
Zvažovali sme či dokončíme cestu na Tomašák. Našťastie sme to nevzdali a pokračovali k cieľovému miestu.
Slnko vykuklo len na krátku chvíľu a nádherne presvietilo celé pozadie hôr aj hmlu. Použil som na dosvietenie externé zábleskové zariadenie. Jediné trápenie som mal len s nedostatkom času, keďže viem, že takáto konštelácia atmosférických úkazov nevydrží dlho. Musel som rýchlo rozložiť a nastaviť zábleskové zariadenie. Svetlo som potom dofarbil v grafickom editore, aby  bolo viac výrazne.
https://www.svadobnycas.sk/
Tomášovský Výhľad

Comments

comments

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

    Meta

    Admin Autorom článku je:

    Komentáre sú uzavreté.